כיסוי לחלות שבת

מדוע צריך לכסות את החלה?

למסורת כיסוי החלה יש מספר טעמים:

  • החלה היא זכר למן אשר ירד מן השמיים בזמן נדידתם של בני ישראל במדבר. מכיוון שכך, הכוונה היא לשחזר ככל שאפשר את האופן בו ניזונו בני ישראל מהמן (זאת הסיבה גם לכך שמקיים הקידוש בוצע את החלה לחתיכות וזורק אותה אל עבר המסובים). בזמן הנדידה במדבר המן אשר ירד מן השמיים היה נתון בין שתי שכבות – האדמה מלמטה והטל מלמעלה, ולכן גם את החלה יש, על פי המסורת, להניח בין שתי עטיפות – השולחן או קרש חיתוך מלמטה, והכיסוי מלמעלה. זאת הדרך שלנו לחיות היום את נס ירידת המן דאז.
  • בתקופת התלמוד לא היו בנמצא כיסאות ושולחנות, ואת הארוחה היו הסועדים מקבלים על גבי מגשים שעמדו על שלוש רגליים. על מנת לבדל את ארוחת השבת מארוחות ימי החול, מגשים אלה הוכנסו אל חלל הסעודה רק לאחר עשיית הקידוש. מכיוון שהיום יש שולחנות וכיסאות ואנחנו כבר עורכים את השולחן עוד בטרם הקידוש, נהוג לכסות את החלה שמסמלת את תחילת הארוחה, עד לאחר סיום הקידוש.
  • טעם נוסף לכיסוי החלה טמון בכך, שהנוהג הרגיל הוא לאכול מאכלים שונים על פי סדר הופעתם בתורה. ואמנם, בפסוק המפרט את שבעת המינים שבהם התברכה הארץ כתובה החיטה לפני הענבים (חיטה, שעורה, ענבים, תאנים, רימונים, זיתים, תמרים), אולם בליל השבת יש לערוך קידוש ולכן, בעצם, טועמים מהענבים לפני שאוכלים את החיטה. כיסוי החלה עד לסיום הקידוש נעשה על מנת שהפת לא תתבייש בכך שאוכלים אותה רק אחרי ששותים את היין.

כיסויי חלה מעוצבים

לאחר שהבנו את טעם כיסוי החלה, נשאלת השאלה במה מכסים אותה. על מנת לשמור על המסורת מספיק להשתמש אפילו במפית פשוטה, העונה גם היא באופן מדויק על כל הסיבות לכיסוי החלה. למרות זאת, מכיוון שמדובר בשולחן שבת שהוא ברוב המקרים שולחן מהודר ומכובד, ישנם רבים הרוצים שגם כיסוי החלה יהיה כיסוי מעוצב המכבד את המעמד. מכאן קצרה היתה הדרך לייצור כיסויי חלה מעוצבים מבדים מיוחדים ועם רקמות לקידוש השבת, וזה בדיוק מה שתוכלו למצוא אצלנו בסטודיו רונית גור.

כיסוי לחלות של סטודיו רונית גור

אנחנו בסטודיו מתמחים בייצור כיסויי חלה מעוצבים. במהלך תהליך הייצור אנו שמים דגש על שימוש בחומרי הגלם הטובים ביותר, ולכן תוכלו למצוא אצלנו כיסויים העשויים מבדים ארוגים, מבדי קטיפה ומבדים איכותיים נוספים.

את הכיסויים תוכלו למצוא במגוון רחב של צבעים, רקמות ועיצובים, ביניהם סגנונות מסורתיים, סגנונות מודרניים ואפילו סגנונות אתניים. כל הכיסויים מיוצרים בישראל בעבודת יד, וניתן להתאים אותם באופן אישי לצרכים ולהעדפות שלכם. בנוסף לכיסויים עצמם תוכלו למצוא בסטודיו מגוון פריטים משלימים לשבת וליום טוב, לרבות כיסויים לפלטה, פמוטים, מגשי לחם, גביעי קידוש, סטים להבדלה ועוד.

אם אתם מעוניינים להמשיך לשמור על מסורת כיסוי החלה באמצעות כיסויי חלה איכותיים בעיצובים ייחודיים, אתם מוזמנים לרכוש אותם אצלנו.

לקבלת מידע נוסף אודות כיסוי לחלות ואודות שאר המוצרים שתוכלו להשיג אצלנו אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.

סל הקניות שלך ריקה.

סכום ביניים : 0.00 
המשך לתשלום